Афіша

У зв'язку з карантином усі вистави скасовано

Пам'яті корифея закарпатської сцени Марії Харченко

Марія Харченко31 грудня 2016 року перестало битися серце народної артистки України  Марії Федорівни Харченко.

Народилася Марія Федорівна 14 квітня 1924 року в селі Нова Буда Корсунського району Київської області у багатодітній сім’ї хліборобів.

У 1933 році (а це початок голодомору) сім’я переїжджає до м. Запоріжжя, де Марійка навчається у восьмирічці, а після її закінчення вступає до музичного училища. Та війна перекреслює мистецькі надії володарки чудового голосу – і дівчині довелося, щоб вижити, працювати на роботах, які підверталися.

Після звільнення Запоріжжя талановиту особистість помічають керівники Запорізького театру ім. Щорса і запрошують у трупу. Під керівництвом знаменитого В. Могара колектив був направлений до Ужгорода в післявоєнні роки для обслуговування військових і цивільного населення.

У нашому місті Марія Федорівна закінчує музичне училище і майже увесь її творчий шлях пов’язаний із закарпатською сценою.  Репертуарний лист народної артистки України нараховує понад семидесяти головних ролей. Особливо пам’ятними стали Наталка в «Наталці-Полтавці»,  Маруся в «Марусі Богуславці» за І. Котляревським; Аза в «Циганці Азі» М. Старицького, Кураж в «Матінці Кураж» Б. Брехта, Ганна в «Мати-наймичці» Т. Шевченка…

За активну громадську позицію Марія Федорівна в 1959 році була обрана депутатом Ужгородської міської ради.

 

За визначні  мистецькі досягнення нагороджена орденами «Трудового червоного Прапора», «Знак Пошани», медаллю «За доблесну працю» і багатьма іншими урядовими відзнаками.

В останні роки Марія Федорівна Харченко в Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв займала посаду консультанта. До її  мудрих настанов дослухалися і режисери, й актори. Великий досвід сценічної діяльності викликав надзвичайну повагу до неперевершеної особистості.

Звістка про смерть фундатора, корифея театру викликала глибокий смуток у колективі.

Пам'ять про народну артистку України Марію Федорівну Харченко житиме довго в серцях театралів, а її ім’я вписане навічно золотими буквами на сторінках історії Українського театру.

 

 

 

Закарпатський академічний обласний

український музично-драматичний театр

імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв

Наші контакти:

т/ф. (0312) 61-60-11 – приймальна
тел.  (0312) 61-71-30 – каса
моб. (050) 432-05-57 – каса
тел.  (0312) 61-42-37 – черговий

Адреса театру:

88018 м. Ужгород, вул. Л. Толстого, 12
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН