АФІША

  • Дмитро Кремінь

    21 серпня 2022р.
    початок о 18.00

--

Пам'яті корифея закарпатської сцени Марії Харченко

Марія Харченко31 грудня 2016 року перестало битися серце народної артистки України  Марії Федорівни Харченко.

Народилася Марія Федорівна 14 квітня 1924 року в селі Нова Буда Корсунського району Київської області у багатодітній сім’ї хліборобів.

У 1933 році (а це початок голодомору) сім’я переїжджає до м. Запоріжжя, де Марійка навчається у восьмирічці, а після її закінчення вступає до музичного училища. Та війна перекреслює мистецькі надії володарки чудового голосу – і дівчині довелося, щоб вижити, працювати на роботах, які підверталися.

Після звільнення Запоріжжя талановиту особистість помічають керівники Запорізького театру ім. Щорса і запрошують у трупу. Під керівництвом знаменитого В. Могара колектив був направлений до Ужгорода в післявоєнні роки для обслуговування військових і цивільного населення.

У нашому місті Марія Федорівна закінчує музичне училище і майже увесь її творчий шлях пов’язаний із закарпатською сценою.  Репертуарний лист народної артистки України нараховує понад семидесяти головних ролей. Особливо пам’ятними стали Наталка в «Наталці-Полтавці»,  Маруся в «Марусі Богуславці» за І. Котляревським; Аза в «Циганці Азі» М. Старицького, Кураж в «Матінці Кураж» Б. Брехта, Ганна в «Мати-наймичці» Т. Шевченка…

За активну громадську позицію Марія Федорівна в 1959 році була обрана депутатом Ужгородської міської ради.

 

За визначні  мистецькі досягнення нагороджена орденами «Трудового червоного Прапора», «Знак Пошани», медаллю «За доблесну працю» і багатьма іншими урядовими відзнаками.

В останні роки Марія Федорівна Харченко в Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв займала посаду консультанта. До її  мудрих настанов дослухалися і режисери, й актори. Великий досвід сценічної діяльності викликав надзвичайну повагу до неперевершеної особистості.

Звістка про смерть фундатора, корифея театру викликала глибокий смуток у колективі.

Пам'ять про народну артистку України Марію Федорівну Харченко житиме довго в серцях театралів, а її ім’я вписане навічно золотими буквами на сторінках історії Українського театру.

 

 

 

Закарпатський академічний обласний

український музично-драматичний театр

імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв

Наші контакти:

т/ф. (0312) 61-60-11 – приймальна
моб. (050) 411-47-41 – каса
тел.  (0312) 61-42-37 – черговий

Адреса театру:

88018 м. Ужгород, вул. Л. Толстого, 12
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН