АФІША

  • Дмитро Кремінь

    21 серпня 2022р.
    початок о 18.00

--

Професор Сергій Федака про виставу "Дивовижна пташечка"

Вистава Дивовижна пташечка Це перша прем’єра після отримання театром нового статусу, так би мовити, відповідь міністерству на кинутий ним виклик (чи потягнете?) Потягли. Бо театр для дітей у нас традиційно трохи сильніший, ніж для дорослих: ця публіка більш вимоглива, то ж доводиться відповідати.

Драматургія, окресливши карколомне коло, повернулася туди, звідки вона і вийшла – до ярмаркового анекдоту, розкладеного на особи і виданого на загальний посміх усьому чесному народові. Ну, власне, до серії анекдотів – про гроші, скнарість, хитрість, людську природу. Така собі філософія життя, викладена у трьох максимально простих, лаконічних заповідях, доступних для малечі від трьох до ста трьох років. Дещо перегукується із класичним “не вір, не бійся, не проси”, але трохи більш кучеряво, бароково, як і годиться для різдвяних історій.

Зазвичай діти приходять на подібні вистави, аби побачити щось до болі знайоме, переконатися у тому, що світ стабільний, повторити давнго завчене. Але тут на них чекав сюрприз: сюжет зовсім не заяложений, персонажі попри всю умовність цілком свіжі, а інтриги – не надто сподівані. Тобто для тього, щоб передбачити розвиток сюжету, доводиться напружувати сіру масу і переживати спражнє задовлення, коли таки вгадуєш.

Виставу треба сприймати очима, бо щомиті є на що подивтися (сценографія Е.Зайцевої ). Дерева, що висять у повітрі – смілива метафора сучасного стану карпатських лісів.

 

Корова – найбільш класичний персонаж дитячих вистав, чи не найголовніший його символ, готовий герб для будь-якого ТЮГу. Вийшла на всі сто: міряє чоботи, їсть усе, що погано лежить , готова зайняти собою увесь простір. Помаранчева, як апельсинов-манадриновий Новий рік. Публіка на неї реагує як у зоопарку. У циркові дозволяють в антрактові фотографуватися з тваринами. Тут глядачі цілком були готові до того самого. Корова витягує своїми рогами пристойний відсоток успіху усієї вистави.

Генерал і підгенерал – наче з відомих ілюстрацій Рачова до байок Крилова, тільки ще більш карикатурні. У подібному стилі і цар. Не один глядач, прийшовши додому, мабуть, захоче і собі вирізати таку саму корону. Пан і пані взагалі наче з дитячих малюнків.

Одна з ключових ролей – Птахолова. На сцені щось середнє між Сніговою людиною і Чугайстером. Нічого, до кінця вистави звикаєш і до такої істоти. Але найбільше навантаження на Дрантюхові. Найбільш позитивний персонаж – з грошима, головою, а головне – з почуттям гумору.

Ну і Пташка – додає ліричну нотку в увесь цей балаган.

Окрім суто дитячого гумору, у виставі багато і гострої сатири, розрахованої вже більше на батьків, аби і вони не куняли у залі.

Актори під чуйним керівництвом режисера (сам на сцені у ролі генерала) поринули у власне дитинство. Дівчата граються у ляльки (ледве не на гроші – принаймні, так само азартно), хлопці – у солдатиків. Не захопитися цим усім неможливо, настрій просто фонтанує у зал.

Вистава має чималий потенціал для подальшого розвитку – різномантіних інтерактивних номерів, посилення ролі Пташки тощо. Якщо обкатається кілька сезонів, може взагалі стати візитівкою даного колективу.

Наші контакти:

т/ф. (0312) 61-60-11 – приймальна
моб. (050) 411-47-41 – каса
тел.  (0312) 61-42-37 – черговий

Адреса театру:

88018 м. Ужгород, вул. Л. Толстого, 12
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН