АФІША

 • Той що відчиняє двері

  25 травня 2024р.
  початок о 19.00
  (мала сцена)

 • БРЕМЕНСЬКІ МУЗИКАНТИ

  26 травня 2024р.
  початок о 12.00

--

У четвер Закарпатський муздрамтеатр покаже прем’єру вистави «Чіріклі»

Перша згадка про ромів на Закарпатті позначена 1661 роком, але досі вони не ставали повноцінними героями закарпатської театральної сцени. Вистава «Чіріклі» створена за монодрамою ужгородського драматурга Олександра Гавроша, в основу якої лягли твори першого ромського письменника Закарпаття Миколи Бурмека-Дюрі. Цією постановкою Закарпатський муздрамтетр вперше осягає жанр «докудрами» -- гостросоціальної сучасної документальної драми, що базується на реальних подіях. Постановку експериментальної  вистави підтримав Міжнародний фонд «Відродження». Через невелику кількість глядацьких місць перший прем’єрний показ буде здійснено за запрошеннями.

У четвер, 25 листопада, о 17.00 відбудеться прес-конференція з творчою групою, що працювала над виставою. Зокрема, режисером-постановником, заслуженим діячем мистецтв України Анатолієм Канцедайлом, письменником Миколою Бурмек-Дюрі, автором п’єси Олександром Гаврошем. Візьмуть участь у спілкуванні і директор Ромської програми Міжнародного фонду «Відродження» Сергій Пономарьов та менеджер з культурних ініціатив Міжнародного фонду «Відродження» Радослава Кабачій.

 

 

Заслужена артистка України Наталія Засухіна, виконавиця головної ролі ділиться своїми враженнями від роботи:

 - Мою героїню називають Чіріклі. У ромській мові  це слово означає «пташка». Але попри ліричність імені, насправді вистава дуже нелегка. Коли я бралася за цю роботу, не думала, що буде так складно. Адже перед тим вже успішно грала ромок на сцені. Але тут щось зовсім інше: зайда (речова торба) цієї літньої циганки Чіріклі така важезна, що я ледве  відриваю її від землі.

 

Бере участь у виставі і заслужений артист України, художній керівник камерного оркестру Закарпатської обласної філармонії, Владислав Юрош:

Закарпатські роми мають свої досягнення в музиці. Нещодавно навіть вийшла книжка про їхніх музикантів. Ми часто з ними контактували як колеги-скрипалі. На жаль, останніми роками спостерігаю, що скрипка перестала користуватися популярністю серед ромів. А колись на традиційних циганських похоронах за труною могли вигравати десятки ромських скрипалів. Тепер в Ужгороді важко знайти навіть одного.

Старався підібрати до вистави ромську музику, яка би була близькою для нашого регіону. Мені цікаво брати участь у цій виставі. Адже в юності навіть грав у самодіяльному театрі.

А в п’ятницю, 26 листопада, о 19.00 на малій сцені Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру покажуть химерну драму Еріка-Емануеля Шмітта «Готель між двох світів»,  а 28 листопада, у неділю, о 18.00 відбудеться прем’єра першої закарпатської оперети братів Шерегіїв «До зустрічі з тобою…»

 

 

 

 

 

.

 

Наші контакти:

т/ф. (0312) 61-60-11 – приймальна
моб. (050) 432-05-57 – каса
тел.  (0312) 61-42-37 – черговий

Адреса театру:

88018 м. Ужгород, вул. Л. Толстого, 12
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН