АФІША

 • Той що відчиняє двері

  25 травня 2024р.
  початок о 19.00
  (мала сцена)

 • БРЕМЕНСЬКІ МУЗИКАНТИ

  26 травня 2024р.
  початок о 12.00

--

Маркес по-новому і диво: як закарпатські театрали відзначали професійне свято

Учора, 27 березня, колектив Закарпатського обласного державного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв відзначив професійний день, зокрема урочистостями і прем’єрою.



Святкували театрали масштабно. Насамперед для глядачів підготували виставку костюмів, афіш і макетів декорацій. За словами художнього керівника Василя Шершуна, метою було показати відвідувачам кропітку роботу, яка передує показу п’єс на сцені. Звучали теплі слова вітань з нагоди Всесвітнього дня театру.

«Це особливий день, бо маємо можливість поспілкуватися з глядачами, привітати всіх, хто причетний до театральної справи. Наш колектив складається з близько 160 осіб – багато людей працюють над тим, аби ви могли прийти і насолодитися побаченим. Закликаю глядачів не забувати стежку до нашого театру», – зазначив директор Василь Марюхнич.

Також присутнім презентували замальовку – виступ муз, які з античних часів надихають театралів: Мельпомена (у давньогрецькій міфології – муза трагедії), Талія (муза комедії) і Терпсихора (муза танцю).



З нагоди Міжнародного дня театру запросили й гостя з Німеччини – уродженця Ужгорода, колишнього режисера обласного театру ляльок Михайла Мільмейстра, який показав коротку пантоміму.

Художній керівник театру, заслужений артист України Василь Шершун поділився: «Це свято акторської надії, сподівань і підсумків виконаної роботи. Тому театр звітує, що він живий, динамічний, розвивається і любить своїх глядачів, з якими хочемо розділити цю радість. Адже без глядача театр не існує».



Далі на головній театральній сцені Закарпаття на глядачів очікував другий прем’єрний показ вистави Олександра Гавроша «Вуйцьо з крилами». З успіхом перша прем’єра відбулася в неділю, 25 березня. Учора ж аудиторія була більш молодіжною – зокрема, серед глядачів студенти Ужгородського коледжу культури і мистецтв, представники Ужгородського національного університету, а також творча інтелігенція краю. За словами автора, твір є особливо актуальним для молоді, адже оповідання Ґабрієля Ґарсії Маркеса «Старигань з крилами», яке і лягло в основу написання п’єси, вивчають в 11 класі за шкільною програмою.

Це перше прочитання зазначеного оповідання на українській сцені. Талановитий закарпатський драматург Олександр Гаврош інтерпретує притчу, переносить дію в Карпати.

«Вуйцьо з крилами» – це сьома вистава, поставлена за його п’єсами. Автор поділився, що ідея вистави назріла вже давно:

«Задум виник у режисера нашого Закарпатського академiчного обласного театру ляльок Олександра Куцика, який хотів зробити постановку цього твору. Подав мені ідею, тож десь 5-7 років тому я написав цю п’єсу. Тоді ми так і не реалізували задум, тому твір стояв просто в шухляді. А коли я прийшов у муздрамтеатр, режисер запропонував показати, які маю п’єси. Зокрема, після прочитання «Вуйця з крилами» дуже загорівся нею. Зараз так склалися обставини, що ця ідея нарешті втілена».



Варто зауважити, режисер-постановник обласного музично-драматичного театру Олександр Саркісьянц називає цю п’єсу однією з кращих, які доводилося читати за останній час.

«Тут є багато сатиричних сцен, зокрема на закарпатський мотив. Щороку з тих вистав, які готуємо, стараємося, щоб обов’язково була і на закарпатську тематику, як-ось «Шаріка», «В Парижі гарне літо»… Театр живе. Тут є сучасність. Важливо, аби театр був не тільки розважальним, але й щоб висвітлював якусь серйозну тему», – додає автор Олександр Гаврош, керівник літературно-драматичної частини обласного муздрамтеатру.

Події розгортаються на Закарпатті – на хуторі серед гір. За сюжетом, Іван та Марія виявляють на своєму подвір’ї невідомого чоловіка… з крильми. Не відразу усвідомлюють, що перед ними – сам ангел.

У програмі зазначено, критики оцінюють художнє попередження Маркеса як застереження людства, що перебуває на порозі «безкрилля». Так і автор п’єси порушує актуальні проблеми, серед яких заробітчанство, поверхова релігійність, псевдонаука тощо.

Музичне оформлення Надії Петрунь і гра оркестру вдало налаштовували глядачів на настроєві коливання відповідно до зміни епізодів п’єси.


Щоб не розкривати весь сюжет історії, хочеться тільки зауважити: віра в диво допомогла кволому ангелу злетіти, а хворій дівчинці встати на ноги… Щасливий хепі-енд у багатьох присутніх навіть викликав сльози.



Наприкінці глядачі щирими оплесками ще довго не відпускали талановитих акторів зі сцени. Багато позитивних відгуків засвідчили: автор посіяв у серцях аудиторії зерна добра, які ніколи не будуть зайвими в сьогоденні. Після вистави театральна родина відзначала професійне свято у вузькому колі.


Юлія МЕДЮХ,
«Закарпатський кореспондент».
Фото авторки

 

 

 

 

Наші контакти:

т/ф. (0312) 61-60-11 – приймальна
моб. (050) 432-05-57 – каса
тел.  (0312) 61-42-37 – черговий

Адреса театру:

88018 м. Ужгород, вул. Л. Толстого, 12
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН