АФІША

 • Той що відчиняє двері

  25 травня 2024р.
  початок о 19.00
  (мала сцена)

 • БРЕМЕНСЬКІ МУЗИКАНТИ

  26 травня 2024р.
  початок о 12.00

--

В Ужгороді показали виставу про погроми

Четвертий день фестивалю камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури» вразив монодрамою «Маргарита і Абульфаз», яку привіз Львівський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Ю. Дрогобича. Вистава створена виконавицею єдиної ролі Оленою Дудич за мотивами роману «Час second-hand» лауреата Нобелівської премії Світлани Алексієвич.

 

 

 

Драма без декорацій, але з максимальним емоційним напруженням, розповідає трагічну історію кохання вірменки Маргарити та азербайджанця Абульфаз під час погромів у Баку у 1988 році. Як тікала Маргарита, як переховувалася, що пережила і як вчилася заново жити – у моновиставі від першої особи. Ці емоції суголосні з почуттями наших біженців зі Сходу України.

 

 

Акторка Олена Дудич стверджує, що шукала подібний матеріал вісім років. Знайшла його, коли зіграла роль у виставі про московські погроми за цим же романом у театрі в Могильові (Білорусь). Після того кардинально змінила життя – переїхала до Києва, брала активну участь у Революції Гідності, створила дві моновистави. За словами директора дрогобицького театру Миколи Гнатенка, цю виставу за два роки вже зіграли не тільки в Україні, а й у Франції, Німеччині, Вірменії, Польщі.

 

 

«24 квітня вірмени вшановували 103-ту річницю геноциду проти вірменського народу. Сьогодні, 26 квітня – роковини Чорнобильської трагедії українського народу. Ми йдемо ніби поруч, співчуваємо один одному. Доки в наші стосунки не будуть вмішуватись негідники, доти в нас буде все добре», - прокоментував побачене директор Закарпатського академічного муздрамтеатру імені братів Шерегіїв Василь Марюхнич під час вручення відзнаки фестивалю.

 

 

Фестиваль триває. На ужгородців чекають ще чотири вистави. Сьогодні, 27 квітня, - Київський академічний молодий театр покаже виставу "Фрекен Жулі" за твором А.Стріндберга. У суботу, 2 квітня, Національний академічний український драматичний театр ім.М.Заньковецької покаже біографічну виставу про Івана Франка "Картка любові" за твором Р.Горака. В неділю, 29 квітня, Національний академічний драматичний театр ім.І.Франка з Києва покаже виставу "Увертюра. До побачення" за оповіданням І.Франка "Сойчине крило".


Завершиться фестиваль 30 квітня виставою господарів - Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв покаже трагікомічний абсурд "Краще залишайся мертвим" за п'єсою К. Ветлінгера.

 

Іванка Когутич 

фото - Валентини Королишин

Наші контакти:

т/ф. (0312) 61-60-11 – приймальна
моб. (050) 432-05-57 – каса
тел.  (0312) 61-42-37 – черговий

Адреса театру:

88018 м. Ужгород, вул. Л. Толстого, 12
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН