АФІША

 • Той що відчиняє двері

  25 травня 2024р.
  початок о 19.00
  (мала сцена)

 • БРЕМЕНСЬКІ МУЗИКАНТИ

  26 травня 2024р.
  початок о 12.00

--

На закарпатську сцену повертаються легендарні "Жменяки" Михайла Томчанія

У неділю, 26 травня, о 18.00 в Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв відбудеться прем'єра вистави "Жменяки" за романом Михайла Томчанія. Сценічну версію підготував головний режисер, народний артист України Анатолій Філіппов, який і втілив її на сцені.

"Жменяки" справедливо вважається найкращим закарпатським романом ХХ століття. Він був перекладений російською, угорською, латиською мовами. Родинна сага про закарпатське село, що побачила світ у 1964 році, одразу привернула увагу театралів.

 

Уже через три роки головний режисер Закарпатського облмуздрамтеатру О.Гриб у співавторстві з М.Томчанієм винесли на суд глядачів виставу "Жменяки", музику до якої написав відомий композитор С.Мартон.

Пізніше вистава "Жменяки" в театрі міста над Ужем поновлювалася ще двічі: в 1970 році – заслуженим артистом України М.Білецьким, а в 1976 році – народним артистом УРСР Я.Гелясом. Вона з великою цікавістю сприймалася й далеко за межами області, зокрема в Румунії і Чехословаччині, куди театр їздив на гастролі.

Цікаво відзначити, що поставлені народним артистом України Ярославом Гелясом "Жменяки" були зняті редакцією драматичних та художніх передач українського телебачення як телевистава, яка була показана серед семи найкращих театральних вистав України, відібраних для участі в республіканському конкурсі.

У 1986 році за мотивами роману створено трисерійний фільм "Сила землі" (автор сценарію В.Руснак, режисер – заслужений артист УРСР А.Шестопалов), який часто показували на центральному і республіканському телебаченні. Це поки що єдиний наш міні-серіал, знятий за твором закарпатського автора.

Нині, у 105-ий рік від народження Михайла Томчанія, "Жменяки" вчетверте повертаються на велику театральну сцену Закарпаття, ще раз демонструючи, що людське життя – коротке, а мистецтво – вічне.

 

 

 

 

Олександр Гаврош, завідувач літературно-драматичної частини

Закарпатського академічного обласного українського

музично-драматичного театру ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв

Наші контакти:

т/ф. (0312) 61-60-11 – приймальна
моб. (050) 432-05-57 – каса
тел.  (0312) 61-42-37 – черговий

Адреса театру:

88018 м. Ужгород, вул. Л. Толстого, 12
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН